Petek Temizliği

Petek Temizleme Genç ve Dinamik kadrosuyla hep yeniliğe açık ve teknolojiyi takip eden firma olarak siz değerli müşterilerinin hizmetindedir. Firmamız her işi yapan değil "yaptığı işte uzman" olma anlayışına sahiptir. Bu nedenle de iş geliştirme anlamında ciddi yatırımlar yapmaktadır. Petek Temizleme olarak siz değerli müşterilerimizin kalorifer tesisatı, Kombi ve peteklerinde meydana gelen sıkıntılarını çözmeyi amaç edinmiştir.

Makinalı Petek Temizliği

Makineyle Garantili Petek Temizleme işleminin farkı evinizi kirletmeden ve sizleri zahmete sokmadan petek temizliği yapılmasıdır. Özellikle kombili sisteme geçen dairelerin daha fazla karşılaştıkları petek tıkanması beraberinde bazı problemleri getirmektedir. Suyun dolaşım yaptığı alanın küçük olması ile suyun içinde bulunan kirecin dibe çökmesi ile peteklerinizin alt kısmında birikmesi sonucu oluşur. Tıkanan peteklerinizi genel olarak bilinen yöntemler

Petek Temizliğinin Önemi

Petek temizliği, uzman ekip tarafından uygun ilaç ve uygun makinelerle yapılmalıdır. Uygun kimyasallar kullanılmadığı taktirde kalorifer tesisatlarınızda yüksek maliyetli zararlar oluşabilir. Unutulmamalıdır ki tuz ruhu , cam sil, antfiriz gibi sıvılar aynı zamanda kombinizden de geçtiği için kombinize zarar verebilir. Profesyonel tesisat olarak özel olarak kullanmış olduğumuz ilaçlar sayesinde gerek kombinize gerek tesisatınıza zarar vermeden uygulanmaktadır.

Petekler Neden Isınmaz

Daha önceleri evlerimizde sobadan sonra gelen şey kaloriferdi, bu kaloriferler ya apartman merkezi sistemdi, yada kat kaloriferi dediğimiz mazotlu tek dairelik kat kaloriferleri idi, şimdilerde ise Doğalgaz kombi sistemleri var. Dogalgaz gelen şehirlerde yaşayanlar ya eski kalorifer tesisatını küçük bir tadilatla doğalgaz kombiye dönüştürüyorlar, yada yada yeni kalorifer kombi tesisatı döşettiriyorlar, Bazıları bu doğalgazdan menmun bazılarıda şikayetçi, yüksek faturalardan şikayetçi, düzenli temizlik yapılmayan petekler yüksek faturalara sebep olurlar.

Neden Petek Temizliği

Neden Petek Temizliği yaptırmamız gerekir. İki kelime ile özetlemek gerekirse tamamen yakıtta tasarruf sağlamak için petekleri en az 2 veya 3 yılda bir kez temizlemek gerekmektedir. Aksi takdirde borularda oluşan kireçlenmeler, peteklerde oluşan çamurlaşmalar tesisatın içinde bir tabaka veya katman yaratacağından su sıcaklığını evin içine aksettirmekte zorlaşacak vede eviniz daha uzun zamanda ısınacak buda size fazla fatura olarak dönecektir.